Aile Danışmanı Yetiştirme Projesi

Aile Danışmanı Yetiştirme Projesi

PROJE AYRINTILARI

Aile Danışmanı Yetiştirme Projesi

Aileler; bir kültürün oluşmasında önemli rol oynayan bir milletin yapı taşlarıdır. Aile kavramın anlamı ve değeri; ülkeden ülkeye değişse de, ülkemiz için aile kavramı; soyun devamlılığı anlamına gelmektedir.

Değişen hayat şartları, maddi zorluklar, manevi kayıplar gibi birçok olumsuz faktör nedeniyle, eşler birbirleriyle problem yaşarken, bu problemleri çocuklara da yansıtmaktadırlar. Her çocuğunda güçlü bir karakter yapısı olmayabileceği gerçeği ile anne-baba-çocuk arasında işin içinden çıkılmaz boyutlara varabilen aile problemleri günümüzde yaşanmaktadır. Tartışan her iki taraf da kendini haklı gördüğü sürece, empati eksikliği ya da dinlememe gibi eylemler sonucu aileler boşanma kararı alarak yıkılmakta ve evliliklerin ne yazık ki sonu gelmektedir. Ülkemizde boşanma oranlarında ciddi bir artışın yaşanmasının engellenmesi için aile danışmanlık merkezleri kurulmuş, hem eşler hem de çocukları ile sorun yaşayan ailelerin problemlerinin tarafsız yapıcı bir ortamda çözülmesi aile kurumunun olması gerektiği formuna döndürülmesi hedeflenmektedir.

Eğitim sektöründe ve aile danışmanlığı alanında uzman olarak bizler de, ülkemizin aile temellerinin sağlam ve daim olması amacıyla bünyemizde bulunan Aile Danışmanlığı Eğitimiile bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilere eğitim vermekteyiz.

Kurumumuzda 320 saat teorik eğitim, 150 saat uygulama ödevlendirme, 150 saat uzman aile danışmanları eşliğinde süpervizyon olmak üzere toplam 620 saatlik eğitim verilmektedir.

Aile Danışmanlığı İş istihdam Olanakları

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü’nde
(SHÇEK) bağlı aile danışmanlığı merkezlerinde
Özel kurumlarda Aile Danışmanı omarak çalışabilirler
Özel Aile Danışma Merkezi açabilirler
Bireysel kliniklerde ve daha bir sürü istihdam alanında sertifikanız ile iş olanakları fazladır.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar
Tıp, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, okul öncesi öğretmenliği, sosyoloji, aile ve tüketici bilimleri, hemşirelik, psikoloji alanlarından birinde asgari dört yıllık lisans programını tamamlamış olanlar AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİNE katılmak için uygun alanlardır.

Neden biz?

Bugüne kadar vermiş olduğumuz eğitimlerin başarılarını, iş istihdamı elde eden kursiyerlerimiz ile kanıtladık. Uzman kadromuz ile kaliteli eğitim, kaliteli hizmet vizyonumuz ile daima siz kursiyer ve firmalara eğitim sağlamaktan ve eğitimlerimizin sertifikalarını vermekten gurur duyuyoruz. Katılımcılara 13 testten oluşan çocuk objektif testlerini ücret almadan veriyoruz, eğitimlerimize giren hocalarımızın bazılarının kitaplarını (toplam 3 adet) hediye ediyoruz, katılımcının adına düzenlenmiş plaket hediye ediyoruz, alanda lider olan derneklerden Anadolu Aile Danışmanları Derneğine üyeliğinizi yapıyor (isteğe bağlı) Derneğin tüm avantajlarından yararlandırıyoruz.

Yönetmeliğe ulaşmak için tıklayınız:

EĞİTİM ÜCRETİ VE İNDİRİMLER:
480 Saatlik Sertifika Eğitim ücreti KDV dahil 2.940 TL’dir. (Yeni Dönemde 3.500 TL olacaktır.)

620 Saatlik Sertifikalı Eğitim ücreti KDV dahil 3300 TL’dir (Yeni dönemde 4.200 TL olacaktır.)

(Tamamlama Eğitimi) 350 Saatlik Sertifika Eğitim ücreti KDV dahil 2.240 TL’dir.

(Tamamlama Eğitimi) 520 Saatlik Sertifika Eğitim ücreti KDV dahil 2.940 TL’dir.

Meslek Elemanı Eğitimi ücreti KDV dahil 1200TL dir