Öğrenci Koçu ve Eğitim Danışmanı Yetiştirme Projesi

Öğrenci Koçu ve Eğitim Danışmanı Yetiştirme Projesi

PROJE AYRINTILARI

Öğrenci Koçu ve Eğitim Danışmanı Yetiştirme Projesi

Öğrenciler, gelecek nesillerin hayatını değiştirebilecek ve Dünya’nın daha güzel ve yaşanabilir olmasını sağlayacak umudumuzdur. Öğrenciler okula ilk başladıkları andan itibaren gözlenmesi, ilgi alanlarının belirlenmesi ve buna bağlı bir meslek seçimi yaptırılması gerekse de günümüzde ne yazık ki gerek maddi gerekse ailelerin eğitimsiz olması gibi bir çok sosyo-kültürel faktörler nedeniyle  tam anlamı ile doğru mesleği ve ilgi alanlarına yönelemiyorlar. Oysa; Ebeveynler de kendilerinden biliyor ki, ilgi alanı olmayan ya da sevmediği bir mesleği yapmak, hem psikolojik hem de maddi açıdan insanları olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle, Çocuğunuzun gelecekte başarılı olması, kendine özgüveni tam olması ve en önemlisi de “mutlu olabilmesi” için mutlaka ama mutlaka sevdiği ve ilgi duyduğu alanlara yönlendirilmeli, ya da en uygun meslek seçimlerini zorlamadan önermek ve neden-sonuç içerisinde aktarılması gerekmektedir. Aileler’in çocukları için en iyi mesleği istediğini biliyoruz,ancak her çocuk doktor olamaz, çocuğun doktor olması için uygun olmadığını da kendimize itiraf edebilmemiz gerekir.

Eğitimli ailelerin sayısı arttıkça, eğitimin insan hayatında ne denli önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle, Yeni nesil ve eğitimli aileler çocukları için tarafsız, profesyonel anlamda en “doğru” kararı verebilecek, çocuğun psikolojisini ve ilgi alanlarını saptayacak öğrenci koçlarına her daim ihtiyaç duymaktadır.

  • Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı kavramını detaylı bir şekilde açıkladıktan sonra, Kariyer Akademi Adana bünyesinde verilen bu eğitimin programına göz atmakta fayda var.
  • Öğrenciyi geliştirecek süreçleri tasarlayacak ve bu tasarıma aileleri adapte etme becerisi kazanacaksınız.
  • Öğrencinin yaşamında ne zaman danışman, ne zaman takipçi, ne zaman motive eden, ne zaman ideal model olabileceğinizin bilincinde olacaksınız.
  • Öğrencinin yaşamındaki tüm süreçleri dengede tutabilme becerisine sahip olacaksınız.
  • Öğrencinin kişisel olarak hangi tarzda öğrenebildiğini ortaya çıkarabileceksiniz.
  • Öğrencinin zihnini ve duygusal değişimlerini takip edebileceksiniz.
  • Öğrencinin istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmasına yardımcı olabileceksiniz.
  • Öğrencinin iletişim becerilerini artırabileceksiniz.
  • Öğrenciyi ihtiyaç duyduğunda psikolojik boyutta rahatlatabilecek ve yeni bir bakış açısına ulaşabilmesini sağlayabileceksiniz.

1200 + KDV (%8) =  1296 TL

KAYIT ÜCRETİ: 20 TL

Taksitli : 1350 TL + KDV